امور مهم را اولویت بندی کنید .

همه ما در زندگی با امور مختلفی مواجه می شویم که برای ما مهم هستند . ولی باید بتوانیم این امور را اولویت بندی کنیم . در غیر این صورت در آینده ممکن است احساس پشیمانی کنیم . 

خانمی این تجربه را با ما در میان گذاشته است :

«چند سال پیش همسرم تصادف کرد و از گردن به پایین فلج شد . تمام برنامه هایی که برای آینده داشتم ، به هم ریخت . هیچ تمرکز و برنامه ای برای آینده نداشتم . همسرم بار ها در بیمارستان بستری می شد و هیچ کاری برای زنده نگه داشتنش  نمی توانستم بکنم . این وضع چقدر ادامه داشت ؟ معلوم نبود . در دنیای بدون زمان زندگی می کردم . هیچ امیدی به آینده نداشتم . 

در همین زمان بود که به کمک مشاور تصمیم گرفتم تغییری در کارهایم ایجاد کنم . من در سازمانی کار می کردم که قوانینی سخت گیرانه داشت . 

معلوم بود که زندگی همسرم از نظر زمانی بسیار محدود است و دریافتم که زندگی او برای من در اولویت قرار دارد . من پس از کار به خانه بر می گشتم و تمام وقت کنار همسرم بودم . گاهی او را بیرون می بردم . گاهی کنار هم می نشستیم و دستان هم را می گرفتیم و تلوزیون تماشا می کردیم .  با هم حرف می زدیم . از خاطراتمان می گفتیم .اما دیگر نگران این نبودم که آیا به اندازه کافی کار می کنم ؟ آیا باهوش و توانمند هستم ؟ نگران آینده هم نبودم . و فقط سعی می کردم در زمان حال باشم و از بودن در کنار همسرم لذت ببرم . قبلا با عجله به خانه می آمدم و به او غذا می دادم و پیش از آنکه دوباره سر کار بروم ، با عجله تمام کار های خانه را انجام می دادم . زمان بسیار کمی را با او می گذراندم . اما حالا فهمیده بودم که او اولویت اول زندگی من است .

در شش ماه آخر زندگی همسرم چنان ارتباط عمیقی بین ما برقرار شده بود که تا آن موقع در زندگی مان تجربه نکرده بودیم . من خود را متعهد کرده بودم که با آخرین توانم به عشقم خدمت کنم . و همسرم معتقد بود که باید سختی ها را با وقار تحمل کند ، از تجارب خود به بهترین نحو استفاده کند و آنها را با دیگران سهیم شود . او احساس میکرد بخشی از هدفش در زندگی این است که الگویی برای فرزندانش باشد .

تصادف همسرم به ما یاد داده بود که عمر آدمی بسیار کوتاه است حتی اگر تصادفی در کار نباشد . عمر انسان مثل برق و باد می گذرد . و ما باید از هر فرصتی برای در کنار هم بودن بهره ببریم . 

پذیرفتن مرگ همسرم برایم بسیار دشوار بود . در تمام این مدت لحظه لحظه زندگی ام را با او گذرانده بودم و حالا با پوچی وحشتناکی تنها مانده بودم . اما ناگهان دریافتم که حالا زمان یک اولویت بندی دیگر است . وقت آن است که برای فرزندانم که همراه با من دوران بسیار سختی را پشت سر گذاشته اند ، وقت بگذارم . و سعی کردم دردهایشان را التیام بخشم . حالا آن یک نفری که قصد داشتم به او کمک کنم گاهی فرزندانم و گاهی خودم بودم . 

دریافتم که به عنوان مادر ، وظیفه دارم که به فرزندانم توجه کنم و باور دارم که نقش من به عنوان مادر ، بزرگ ترین و مهم ترین نقش من در زندگی است . پس باید بدون هیچ مانعی فرزندانم را در اولویت قرار دهم . این باور به من فرصت داد تا صمیمانه ترین روابط را با فرزندانم برقرار کنم . انرژی مضاعفی  به من داد تا دوباره بر زندگی مسلط شوم . »

همه ما می توانیم عشق جاودان عزیزانمان باشیم . آیا چیزی مهم تر و با ارزش تر از این وجود دارد ؟

مشاوره آنلاین در کانال تلگرامی 

2 دیدگاه در “امور مهم را اولویت بندی کنید .”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *