برای دستیابی به شادی دراز مدت نظام اعتقادی مبتنی بر اصول زیر را در پیش بگیرید .

برای دستیابی به شادی دراز مدت نظام اعتقادی مبتنی بر اصول زیر را در پیش بگیرید:

۱- ما آفریده شده ایم تا شاد باشیم . می پذیرم که دستیابی به حدی از شادی که دلخواه من است امری است شخصی و وظیفه و مسئولیت آن برعهده خودم است . و برای رسیدن به آن باید تلاش کنم زیرا هیچ چیز بدون تلاش به دست نمی آید .

۲- در زندگی شادی هایی به مراتب عمیق تر از لذات جسمانی وجود دارند که می توانیم به آنها دست یابیم این کار نیاز به صرف وقت و تلاش و صبر و حوصله دارد .

۳- خداوند از طریق نظام عظیم و دقیق خلقت و با کمال محبت و سخاوت زندگی تمام موجودات و از جمله زندگی مرا ( بر حسب اعتقاداتی که داشته ام و تلاشی که کرده ام ) تامین کرده و باز هم خواهد کرد .

۴- لزومی ندارد نگران تامین نیاز هایم باشم ولی لازم است سعی و کوشش کنم و باور داشته باشم که نظام خلقت نیاز هایم را رفع خواهد کرد .

۵- از هیچ کس انتظاری ندارم . می دانم که نظام خلقت خداوندی از من نیز همچون دیگران مراقبت می کند .

۶- می توانم بخشندگی و سخاوت جهان را بیشتر متوجه خودم کنم و بیاموزم که چگونه مشمول لطف و عنایت خداوندی شوم تا به شادی های بیشتری برسم . ( جذب فراوانی با استفاده از قانون جذب )

۷- اعتقاد دارم که آنچه تاکنون بر من رفته نتیجه افکار ، رفتار ، خواسته ها و آرزو های خودم است که در گذشته به عالم عرضه کرده ام .

۸- اعتقاد دارم که آنچه تاکنون جهان یانظام خلقت برایم فراهم کرده ، بهترین راه تامین منافع و سعادت دراز مدت من بوده است

۹- از نتایج اعمالم رضایت دارم . وگلایه ای ندارم چون  با گله و شکایت افکار منفی بیشتری به ذهنم وارد می شود .

۱۰- سلامتی محیط زیست و سعادت و شادی تمام موجودات بخصوص انسان ها بر شادی و حالات روحی من اثر می گذارند ؛ بنابر این برای بیشینه کردن شادی خودم هم که شده برای شادی دیگران می کوشم .

دکتر مهدی بهادری نژاد

مشاوره آنلاین در کانال تلگرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *