رهبر خانواده

شما به عنوان رهبر خانواده ، هدف ارزشمندی دارید و این هدف که همان مقصد نهایی شماست ، ترغیبتان می کند که شهامت داشته باشید و بر ترس ها و ناراحتی هایی که در ابتدای هر کار ممکن است باشد ، غلبه کنید .

در حقیقت پیوند فروتنی و شهامت را می توان با نقشی که پدر و مادر ها در خانواده به عهده دارند ، مقایسه نمود . برای آنکه اصول خانواده را در کنترل خود قرار دهید ، به فروتنی نیاز دارید . وقتی نظام های ارزشی خط مش دیگری دارند ، برای پیروی از اصول به شهامت نیاز دارید . و از پیوند شهامت و فروتنی کمال به وجود می آید .

فروتنی ، شهامت و کمال ، عواملی است که هر کدام ما را قادر می سازد که حتی وقتی از مسیر خود دور می شویم ، به بازگشت دوباره امیدوار باشیم .

همیشه باید به یاد داشته باشیم که قواعدی حقیقی وجود دارد که خطاناپذیرند و ما می توانیم این قواعد را بر اساس موقعیت فعلی مان به کار گیریم . مقصد ما دست یافتنی است . هیچ تلاشی بی پاداش نمی ماند .

با تمام توان تایید می کنم که زندگی خانوادگی به رغم تمام مشکلاتش ، ارزش تمام این تلاش ها ، ایثارها و رنج ها را دارد و همیشه نور امیدی در آن هست .

یکبار در برنامه ای تلوزیونی دو زندانی را دیدم که هریک جداگانه توضیح می دادند که ماندن در زندان چقدر آنها را بی احساس و سنگدل کرده است . آنها به جایی رسیده بودند که دیگر به کسی اهمیت نمی دادند و رنج دیگران هیچ تاثیری بر آنها نداشت . آنها تعریف می کردند که چقدر خودخواه شده بودند .

به هر دونفر فرصتی دادند که بیشتر در مورد اجدادشان و گذشته شان بدانند . که آنها چگونه زندگی کرده اند . هر دو زندانی در مصاحبه هایشان از اینکه این کار چقدر بر آنها و زندگی شان تاثیر گذاشته است ، صحبت کردند .

وقتی فهمیدند که اجدادشان گرفتاریی داشتند و با آنها مبارزه می کردند ، چیزی در دل آنها زنده شد . دیدگاه آنان نسبت به زندگی تغییر کرد . حالا مردم را جور دیگری می دیدند . هریک از آنها با خود فکر می کرد : « گرچه اشتباهات بزرگی مرتکب شده ام ، اما زندگی من به پایان نرسیده است و می توانم از نو شروع کنم . می خواهم مثل اجدادم  میراثی ارزشمند از خود به جا بگذارم . اصلا مهم نیست حتی اگر اصلا از زندان آزاد نشوم ، خانواده ام روزی به سرنوشت و هدف من پی خواهند برد . »

همه خانواده دارند . همه می توانیم بپرسیم میراث خانوادگی ما چیست ؟ همه می توانند میراثی ارزشمند از خود به جا بگذارند . ما می توانیم به قدرتی والاتر از قدرت و میراث خانوادگی چنگ بزنیم . به نیروی  بی انتهای خداوند.

اگر با ایمان کامل به زندگی ادامه دهیم و هرگز تسلیم نشویم ، خداوند به شیوه خود و به موقع دستی برای یاری ما خواهد فرستاد . هرگز نمی دانیم که چه موقع به انسان ها الهام خواهد شد که به اعماق روح خود رجوع کنند و از ارزشمند ترین هدیه زندگی استفاده کنند .

در زندگی انسان ها دریا هایی پنهان است که همواره تغیان می کند و امواج آنها به سوی آینده در حرکت است .            ولی بسیاری از انسان ها تمام خوشی های سفر و زندگی شان را از بین برده اند و اسیر دنیای تنگ نظری و بیچارگی ، بخل و حسد ، و زشتی ها شده اند .

یکی از هیجان انگیز ترین لحظات زندگی ام ، زمانی است که در فرودگاه مسافران از راه رسیده را می بینم . خانواده های گرم و صمیمی را می بینم که منتظر یکی از اعضای خانواده شان هستند که مدت ها دور بوده است و اکنون به خانه بازگشته است . می ایستم و تماشا می کنم که چطور با اشک شادی یکدیگر را در آغوش می گیرند . چشمان من لبریز از عشق می شود و قلبم مشتاق بازگشت به خانه .

من و آنها یک بار دیگر به این حقیقت می رسیم که زندگی یعنی بازگشت به خانه .

یک دیدگاه در “رهبر خانواده”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *