اصول اعتماد به نفس

اصول اعتماد به نفس

 • اصل یاد و اتکاء به خداوند و اعتماد به قدرت و یاری او
 • اصل آگاهی و اشراف و بصیرت لحظه به لحظه به خود
 • اصل تغییر در الگوها و ایجاد نشانه ها
 • اصل خودیابی(من کیستم؟) – قائم مقام و محبوب خداوند(عزت نفس)
 • اصل احساس خود شایستگی و احساس شخصیت
 • اصل عدم مقایسه خود با دیگران
 • اصل خودباوری و خودمحوری بعد از خدا محوری
 • اصل داشتن هدف و برنامه در زندگی
 • اصل تمیزی و ظاهر
 • اصل تعریف از خود و دیگران
 • اصل تشویق خود و دیگران
 • اصل تعهد به قول و صداقت و راستی
 • اصل عدم انجام عمل خلاف و عذرخواهی
 • اصل نظم و انضباط کاری
 • اصل دانش و تجربه
 • اصل مدیریت زمان
 • اصل مدیریت اولویت ها
 • اصل اقتدار در مقابل ضعف
 • اصل یقین در مقابل تردید
 • اصل احساس مدیریت و رهبری
 • اصل مسئولیت پذیری
 • اصل سلامت و نگهداری از جسم
 • اصل تبسم
 • اصل ابراز عشق به دیگران و متذکر شدن ویژگیهای مثبت آنان
 • اصل نگاه به دیگران با تواضع
 • اصل عدم تاخیر
 • اصل قاطعیت و نه گفتن
 • اصل عدم شماتت و سرزنش کردن خود و دیگران
 • اصل کمک به دیگران و بخشایش
 • اصل ژست و حالت بدنی

کانال تلگرامی کانون گرمhttp://@kanongarm

استرس

❌با آنکه استرس خفیف طبیعی ترین بخش زندگی است، اما استرس شدید می تواند بازدهی شما را تحت تاثیر قرار دهد و سلامت جسم و روحتان را به خطر اندازد. برهمین اساس هر چه سریعتر برای کنترل استرس خود اقدام کنید.

این ۱۰ توصیه را بکار ببندید تا شاید آنها بتوانند به شما در حفظ کنترل و آرامش جسم و روحتان کمک کنند.

⭕️تمرینات تنفسی
تنفس عمیق راحترین راه برای رفع استرس و تنش های روحی است.نفس عمیق برای بدن بسیار مفید است. تمرینات تنفس عمیق، موجب شل شدن عضلات و تسکین روح می شود و همچنین راحت ترین شکل تمرینات ورزشی است. شما می توانید هر جایی این نوع تمرینات را انجام دهید و آنها می توانند بسرعت موثر واقع شوند و بی درنگ استرس را از شما دور کنند.

 

⭕️دیدگاه شما
نوع تعریف تان از استرس تا حد زیادی به دیدتان نسبت به یک موقعیت بستگی دارد. آیا شما نیمه خالی لیوان را می بینید یا نیمه پر آن را؟ سعی کنید مثبت اندیش تر باشید. مثبت اندیشی می تواند روشی موثر برای رفع استرس باشد و انعطاف پذیری تان را در مقابله با استرس افزایش دهد.

 

⭕️خنده
طبق گفته قدیمی ها«خنده بر هر دردی دواست.» خنده، هورمون های استرس را در بدن کاهش می دهد. خنده اضطراب را از بین می برد و باعث می شود شما از زاویه دیگری به موقعیت بنگرید. فواید دیگر خنده شامل: تسکین دهنده درد، بسیار نشاط آور و حتی تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است.

 

⭕️خواب
بدن شما حدودا به ۸-۷ ساعت خواب روزانه نیاز دارد. محرومیت از خواب می تواند موجب بروز مشکلات جسمی مانند بیماری های قلبی، سکته، پرفشاری خون و دیابت شود. عدم استراحت کافی تمرکزتان را مختل و به توجه، هوشیاری و قوه استدلال تان آسیب وارد می کند. بدون استراحت کافی تمرکز در هنگام کار برایتان دشوار خواهد شد.

 

⭕️گفت و گو و معاشرت با مردم
سعی کنید دوستان جدید پیدا و با دوستان قدیمی دوباره معاشرت کنید. گفت و گو و معاشرت با افراد، روش فوق العاده ای برای خلاصی از تنش و استرس روزمره است. هنگامی که مشکلات تان را با دیگران در میان می گذارید، احساس می کنید که دیگر تنها نیستید. همیشه افرادی وجود دارند که می تواند به شما کمک و به درد دلتان گوش کنند.

 

⭕️تکنیک های تمدد اعصاب (ریلکسیشن)
سعی کنید به تمام تکنیک های تمدد اعصاب وارد شوید. آنها می توانند بلافاصله استرس شما را از بین ببرند؛ مانند: گره کردن مشت و شل کردن آن یا تمرینات تنفس عمیق . تکنیک های تمدد اعصاب برای مقابله با اثرات احساسی و فیزیکی منفی استرس مفید هستند.

 

⭕️رهایی از غیرضروریات زندگی
ساده زیستن را بیاموزید. از حداقل چیزها بیشترین بهره را ببرید. فعالیت هایی را انتخاب کنید که واقعا برایتان ارزشمند هستند و به زندگی تان ارزش بیشتری می بخشند. خود را از غیرضروریات زندگی رها کنید تا خوشحال تر و مفیدتر باشید.

 

⭕️زمانتان را برنامه ریزی کنید
اگر برنامه ریزی زمانی خوبی نداشته باشید، در انجام امورات زندگی تان شکست خواهید خورد. شما تنها می توانید چند کار را در هر روز انجام دهید. بنابراین بر کارهایی متمرکز شوید که بر ارزش زندگی تان می افزایند و کیفیت زندگی تان را بهتر می کند. کارهای بی ارزش را رها کنید. برای خودتان وقت بگذارید. مهم نیست چقدر پرمشغله هستید. شما باید دوباره نیرو بگیرید.

 

⭕️تمرینات ورزشی
تحقیقات نشان داده است که تمرینات ورزشی برای رفع استرس و تنش بسیار موثر است. بدن شما ورزش می کند و مغزتان یک انتقال دهنده عصبی احساس خوب به نام اندورفین تولید می کند.

 

⭕️مدیتیشن
مدیتیشن می تواند استرس روزانه را از میان ببرد و یک حس آرامش درونی را در شما ایجاد کند. مدیتیشن به همهمه های ذهنتان پایان می دهد . اگر با انجام مدیتیشن مشکل دارید می توانید با یک دقیقه نشستن در روز شروع کنید و همانطور که آرامتر می شوید این مدت را افزایش دهید. برای بهره مندی از فواید مدیتیشن باید بین ۲۰-۱۰ دقیقه در روز مدیتیشن انجام دهید.

 

https://telegram.me/kanongarm

مرد و زن به دو طریق متفاوت عشق را تجربه می کنند .

مرد و زن به دو طریق متفاوت عشق را تجربه می کنند .

برای اغلب زنها عشق واقعیتی بی انقطاع و ممتد است.توجهی مستمر و مداوم که هیچ گاه ناپدید نمی شود، حتی مواقعی که مشغول کار یا انجام وظایفی هستند که ظاهراً هیچ گونه ارتباطی با عشق ندارند .

از طرف دیگر برای اغلب مردها، عشق کلاسه شده و تفکیک شده است. گویی دیداری است با بخشی از وجودشان آن هم گهگاهی و با تعیین وقت قبلی .

زن ها نیاز ندارند به وضعیت احساسی تغییر وضعیت بدهند، بلکه همیشه یا اکثر اوقات از پیش درآن هستند. حال چه آن را ابراز کنند و چه نکنند،برعکس مردها می بایست ، عامدانه و به طرزی ارادی به این وضعیت در آیند .

توجه و تمرکز زن به عشق از نظر مردان اضافی وغیرطبیعی است. یک مرد  هرگز نمی تواند تصور کند که به اندازه ی یک زن  روی رابطه اش تمرکز داشته باشد. چنانچه بخواهد چنین کند باید بقیه ی زندگی خود را فراموش کند تا فقط به همسرش بپردازد. از نظر او این کار زیادی، نامتعادل، غیرضروری و حتی وسواس گونه است. لذا فرض را بر این می گذاردکه چنانچه همسر یا نامزدش  این گونه به او عشق می ورزد، پس لابد تلاش زیادی را صرف کرده است. بنابراین حتماً او غیرطبیعی و نامتعادل است .

بسیاری از مردها مرتکب این اشتباه می شوند. آن ها این حالت را در زنان مشاهده می کنند و نمی توانند آن را درک کنند. پیش خودشان چنین فکر می کنند که چنانچه از اینجا  مانده بودم و از آن جا رانده، کار و زندگی هم نداشتم ، آن وقت چنین احساسات و رفتاری می داشتم.

گرچه زن ها می دانند که این موضوع حقیقت ندارد. در واقع زن عاشق هیچ تلاشی نمی کند، او عاشق است. و توجه و تمرکز او بر روی مردش مانند نفس کشیدن برایش طبیعی و خودکار است. او حتی در آن باره فکر هم نمی کند. بلکه فقط برایش اتفاق می افتد. او به این دلیل مدام به او فکر می کند که روش عشق ورزیدن زن ها همین گونه است. همین .

فرض کنید دایره ی خودآگاهی مرد و زن را خانه هایی در نظر بگیریم که هر یک اتاق هایی دارندکه به موضوعات مختلف اختصاص داده شده باشند،اتاق کار، اتاق تفریح و استراحت، اتاق بدن و …برای اغلب زن ها هریک از اتاق ها اتاق عشق نیزهست. حتی چنانچه به عملکردهای دیگری غیر ازعشق اختصاص داده شده باشند. گویی که تمامی فضای ذهنی اومختص عشق است:خانه ی عشق !

برای مردها تنها یک اتاق عشق در خانه ی فکر و ذهن شان وجود دارد. بنابراین چنانچه قرار باشد به عشق بپردازد. باید اتاق های دیگر راترک کند.

زنی در کنار همسرش است و می خواهد به گونه ای رمانتیک با او ارتباط برقرار کند  اما او پاسخی نمی دهد میداند که او را  دوست دارد.اما نمیتواند درک کند که چرا از او  فاصله میگیرد. وقتی از او می پرسد که آیا اتفاقی افتاده است، پاسخ می دهد : نه هیچ اتفاقی نیافتاده است.

زن به تدریج احساس ناراحتی و سرخوردگی میکند . نمی تواند بفهمد همسرش چرا گاهی سرد و غیر قابل نفوذ است و گاهی گرم و مهربان . در حالی که از نظر مرد هیچ اتفاقی نیافتاده است .

اتفاقی که در اینجا می افتد بدین قرار است که زن در خانه ی عشق خود است  که پر از اتاق های عشق است و در این بین سعی می کند با همسرش ارتباط عاطفی و صمیمی برقرارکند .از نظر او عشق تعطیلی ندارد . اما فکر مرد  مشغول پروژه ای است که باید کامل کند. شاید او در اتاق استراحت خود است و مشغول تماشای تلویزیون یا گردش در اینترنت است. ناگهان خواسته ی  زن این است که با او ارتباط احساسی برقرار کند که مستلزم آن است که او به اتاق عشق نقل مکان کند تا بتواند در آنجا با او باشد. اما او نمیخواهد به اتاق عشق بیادزیرا دراتاقی دیگر از ذهنش کار دارد .

البته، چنانچه  زن مفهوم اتاق عشق را درک نکند دلیل این را درک نخواهد کرد که چرا در آن لحظه همسرش به لحاظ احساسی در دسترس نیست و چنان به نظر خواهد رسید که او را پس زده است.

بدترین قسمت داستان این است که چون همسرش در اتاق عشق خود حضور ندارد، تلاش وی مبنی بر ارتباط احساسی با او، به او این احساس را خواهد داد که همسرش دارد اورا کنترل می کند یا به او می گوید چه کار بکند یا چکار نکند.

گاهی پس از یک روز تعطیل بسیار خوب و رمانتیک  زن احساس می کند که همسرش به شدت در خودش فرو رفته و از او  فاصله گرفته است . گویا همان مرد یک ساعت قبل نیست .  زن  نگران و مضطرب می شود و سعی دارد علت را پیدا کند .

چی شده عزیزم ؟ چرا ناراحتی ؟ چه اتفاقی افتاده ؟ چیزی ناراحتت کرده ؟ دائما با خود فکر می کند

تنها اتفاقی که افتاده این بوده است که مرد از اتاق عشق خود خارج شده و به اتاق های دیگر ذهنش وارد شده است . همین .

مردان بدانند

هنگامی که زنی در اتاق عشق ذهن شما را می زند دوست دارد شما را آن جا پیدا کند. هنگامی که اتاق را خالی می بیند سر درگم می شود و می رنجد. گویی که او را بی اطلاع جاگذاشته اید و از آن جا رفته اید. هنگامی که گیج شده است و از شما می پرسد: چه اتفاقی افتاده است ؟

او برای آن که شما آن جا نیستید شما راسرزنش نکرده است یا از شما انتقاد نمی کند. او تنها سعی دارد با شما ارتباط برقرار کند. اما شما را آنجا پیدا نمی کند .

در این گونه مواقع یکی از این دو را انتخاب کنید :

۱- می توانید سریعاً سری کوتاه به اتاق عشق بزنید و در صورت امکان یک دقیقه در وضعیت احساسی قرار بگیرید و او را در آغوش بگیرید یاجمله ای محبت آمیز به او بگویید.

۲- می توانید به او اطلاع دهید که فعلاً در اتاق دیگری هستید، و مثلاً مشغول فکر کردن به کار خود یا رانندگی یا کار با کامپیوتر خود هستید و این که بعداً او را دراتاق عشق ملاقات خواهید کرد .

گاهی اوقات زن ها فرض را بر این می گذارند که عدم تمرکز و توجه شما مردها به رابطه به این معناست که آنها را دوست ندارید، یا به آن اندازه که همسرتان به شما اهمیت می دهد، شما به او اهمیت نمی دهید. به همین دلیل هنگامی که شما او را در اولویت قرار نمی دهید، ناراحت می شوند و می رنجند چرا که دوست دارند ببینند شما نیز به اندازه ی آنها به رابطه تان متعهد و پای بند هستید و این که به همان اندازه که شما برای همسرتان ارزشمند هستید، او نیز برای شما ارزشمند و گرامی است

.https://telegram.me/kanongarm

چه کنیم که به همان میزان که عشق می ورزیم، عشق دریافت کنیم

چه کنیم که به همان میزان که عشق می ورزیم، عشق دریافت کنیم.

«مرتب در حال محبت کردن به نامزدم هستم، او از کار من خیلی خوشش میاد، اما بعضی اوقات این سؤال به ذهنم می رسد که اگر من به این اندازه بهش محبت نمی کردم، آیا اوبازم منو دوست داشت؟»

«همیشه این منم که بیشتر به او عشق می ورزم.آرزو دارم مردی را پیدا کنم که همان اندازه که من به او عشق می ورزم، او به من عشق بورزد، ولی واقعاً فکر نمی کنم چنین مردی وجود داشته باشد»

«احساس می کنم فقط این منم که از لحاظ عاطفی روی رابطه مان کار می کنم. اگه من این کار را نکنم، شوهرم نمیدونه چکار باید بکنه و توی زندگیمون بامشکل روبرومی شیم»

اینها اظهارات چند زن است . ایا شما هم تا به حال احساسی نظیر آنان داشته اید ؟

گرچه عشق ورزی اولین نمود عاشق شدن و دوست داشتن است ولی اگر به روش درست و اصولی و به اندازه نباشد می تواند به ضرر شما و رابطه عاشقانه تان باشد .

گاهی زن  آنقدر مشغول عشق ورزیدن است که لحظه ای تأمل نمی کند تا از خودش بپرسد، آیا خودش هم عوضی دریافت می کند یا نه؟ بالاخره یک روز  می بیند که  مردزندگیش هم از او عشق کافی می گیرد، اما در عشق ورزیدن و پس دادنش، چنگی بدل نمی زند و با این که اغلب اوقات مردش همراه اوست، اما احساس تنهایی می کند.

گاهی اوقات زن ها آنقدر غرق عشق ورزیدن می شوند و به یک مرد آنقدر توجه می کنند که او فکر می کند، عاشق زن شده است.در حالی که در واقع عاشق عشق ورزی زن شده است نه خود او . به همین دلیل است که زن  هیچ وقت احساس دوست داشته شدن نمی کند و در انتها  با احساس اجحاف و خیانت تنها  گذاشته می شود .

به همین دلیل این زن همواره  سر از روابط نامناسب در می آورد، چون ذهنش مرتباً مشغول این است که

آیا او دوستم دارد یا خیر؟ هرگز لحظه ای با خود نمی اندیشد که آیا من هم او را دوست دارم یا نه؟

دائماً نگران این است که، آیا آن مرد، مرا بهترین زن دنیا می داند یا خیر؟ به طوری که حتی لحظه ای تأمل نمی کند تا از خود بپرسد: آیا او به درد من می خورد یا نه؟

بنابراین روابط او با مردانی بوده که فقط عاشقشان بوده، اما دوستشان نداشته و در هیچ زمینه ای با هم به تفاهم نمی رسیده.این بدین معنی بودکه همه ی آن ها برای او مردانی نامناسب بودند، زیرا به احساس خودش نسبت به آن ها توجهی نمی کرد.

به مردان زندگیش فرصت نمی داد احساس واقعیشان را نسبت به وی بفهمند و ببینند، آیا واقعاً او را دوست دارند یا نه.چنان مشغول عشق ورزیدن می شد  که هیچ گاه فرصت و فضای کافی به آن ها نمی داد تا خودشان او را انتخاب کنند.

زن ها بدانند

این طبیعت مرد هاست

لازمه دوست داشتن شما این است که انتخابتان کرده باشند . یک زن نمی تواند مرد را مجبور به انتخاب و مجبور به دوست داشتن کند .و حتی اگر موفق به این کار هم شوید ، زودتر از آنچه فکرش را بکنید تنهایتان خواهد گذاشت .

نکته ای که دختران عصر ما از آن غافل شده اند .

https://telegram.me/kanongarm

دوست داشتن

دوست داشتن

وقتی ۱۵ سالت بود و من بهت گفتم که دوستت دارم
صورتت از شرم قرمز شد و سرت رو به زیر انداختی و لبخند زدی…

وقتی که ۲۰ سالت بود و من بهت گفتم که دوستت دارم
سرت رو روی شونه هام گذاشتی و دستم رو تو دستات گرفتی انگار از این که منو از دست بدی وحشت داشتی !

وقتی که ۲۵ سالت بود و من بهت گفتم که دوستت دارم
صبحانه مو آماده کردی و برام آوردی، پیشونیم رو بوسیدی
گفتی بهتره عجله کنی ، داره دیرت می شه…

وقتی ۳۰ سالت شد و من بهت گفتم دوستت دارم
بهم گفتی اگه راستی راستی دوستم داری
بعد از کارت زود بیا خونه!

وقتی ۴۰ ساله شدی و من بهت گفتم که دوستت دارم
تو داشتی میز شام رو تمیز می کردی و گفتی باشه عزیزم ولی الان وقت اینه که بری تو درسها به بچه مون کمک کنی…

وقتی که ۵۰ سالت شد و من بهت گفتم که دوستت دارم
تو همونجور که بافتنی می بافتی بهم نگاه کردی و خندیدی!

وقتی ۶۰ سالت شد بهت گفتم که چقدر دوستت دارم و تو به من لبخند زدی…

وقتی که ۷۰ ساله شدی و من بهت گفتم دوستت دارم

در حالی که روی صندلی راحتیمون نشسته بودیم من نامه های عاشقانه ات رو که ۵۰ سال پیش برای من نوشته بودی رو می خوندم و دستامون تو دست هم بود!

وقتی که ۸۰ سالت شد ، این تو بودی که گفتی که من رو دوست داری

نتونستم چیزی بگم فقط اشک در چشمام جمع شد
اون روز بهترین روز زندگی من بود، چون تو هم گفتی که منو دوست داری!
..

به کسی که دوستش داری بگو که چقدر بهش علاقه داری
و چقدر در زندگی براش ارزش قائل هستی
چون زمانی که از دستش بدی
مهم نیست که چقدر بلند فریاد بزنی
او دیگر صدایت را نخواهد شنید !

.
پابلو نرودا

https://telegram.me/kanongarm

مردان بدانند

مردان بدانند

 • زنان از روی غریزه دوست دارند همه ی موارد را سرو سامان بدهند. آنها همواره دوست دارند خانه، محل کار و یا هر جا و هر مورد نامرتب را مرتب کنند . این به نوعی نشان دهنده ی اشتیاق و نیاز درونی آنها به خلاقیت است و برای آنها بسیار طبیعی است. برای یک زن دشوار است که نخواهد وضعیتی را اصلاح کند.
 • زنان نمی توانند مردی را که به تازگی با آنها بدرفتاری کرده و کلمات ناشایستی را در موردشان به کار برده،در آغوش گرفته یا ببوسند . هنگامیکه سرشان فریاد می زنید، و به خاطر این که عصبانی شده اید از آن ها عذر خواهی نمی کنید،آنها نمی توانند شب با کسی همبستر شوند که چند ساعت و یا چند لحظه ی پیش، مثل آشغال با آنها رفتار کرده، بدون آن که کوچک ترین عذر خواهی کرده باشد.                                                                     آنها چطور می توانند مردی که احساساتشان را جریحه دار کرده ، تر و خشک کنند، یا به او نشان دهند چقدر دوستش دارند . ارتباط عاطفی و ارتباط جنسی لازم و ملزوم همدیگر هستند .
 • اجازه ندهید همسرتان به خاطر شما همه علاقه ها، عادت ها و فعالیت های شخصی خود را زیر پا بگذارد. این کار در دراز مدت به ضرر زندگی مشترک خواهد بود.
 • بدون سرزنش و تحقیر ، به همسر خود اجازه دهید اشتباه کند و عواقب آن را نیز بپذیرد.زیرا تنها از این را می تواند بیاموزد که کارها را بدرستی انجام دهد.
 • با همسر خود به عنوان مهم ترین شخصیت زندگی خود رفتار کنید . از فوران عشق شگفت زده خواهید شد
 • با بستگان خود نزد همسر خود درگوشی و نجوا نکنید.
  فقط همسر شما باید راز دار شما باشد
 • کاهش میزان نوازش کلامی، جسمی و روابط جنسی که منجر به از دست دادن روابط عاطفی و وفاداری و زمینه ساز روابط فرا زناشویی خواهد شد.
 • در صورتی که با افرادی که دوستشان دارید هم‌دردی کنید، آنها بیشتر مجذوب شما می‌شوند.
 • به بستگان همسر خود مانند پدر، مادر وسایر اقوام وی احترام بگذارید و ازدعوت آنان به خانه استقبال کنید . مطمئنا او نیز همانگونه رفتار خواهد کرد .
 • همسران عاشق همیشه نسبت به هم مؤدب باشید، این کار بسیار آسان است و در کیفیّت روابط‌‌تان تفاوت چشم‌گیری ایجاد می‌کند.
 • در زندگی زناشویی به رخ کشیدن اشتباهات، فاجعه آمیز کردن مسائل کوچک و سرزنش کردن همدیگر عشق بین همسران را کمرنگ می کند .
 • دعوا نمک زندگی ست ؟ شاید این جمله را شنیده باشید که دعوا نمک زندگی ست . من اینجا به شما می گویم این اشتباه ترین جمله ای ست که در مورد زندگی زناشویی می توان به کار برد . کدام یک از شما از دعوا و درگیری و کشمکش و متعاقب آن توهین و لجاجت و کینه و … خوشتان می آید ؟ اینها دشمن زندگی مشترک و دشمن عشق بین همسران است . بهتر است جمله را اینگونه تصحیح کنیم که – تفاوت ها و اختلاف نظر ها – در زندگی مشترک نمک زندگی ست و از آنها گریزی نیست . و اگر بتوانیم آنها را بشناسیم و مدیریت کنیم می توانیم از آنها به نفع زندگی مشترک و تقویت عشق در زندگی استفاده کنیم . و نگذاریم تفاوت ها به کشمکش و درگیری تبدیل شوند .
 • همسر خود را هیچ گاه به خصوص نزد بستگان سرزنش و تحقیر نکنید .توهین و بی احترامی به همسر، عشق بین همسران را به شدت تهدید می کند .
 • چه بهتر که مرد به زن بگوید ای کاش همه ی زن ها مثل تو بودند، تو در دنیا نمونه ای و چقدر خوب که زن به شوهرش بگوید ای کاش همه ی زن ها مثل من خوش شانس بودند و شوهری مثل شما داشتند.
  اسلام این گونه از اخلاقیات را می پسندد و می خواهد بین زن و شوهر الفت برقرار باشد.
  زن خود را برای شوهرش و شوهر خودش را برای زنش بخواهد، نتیجه ی این گونه زندگی سعادت است.
 • در مقابل همسرخود گرفتاریهای روزانه و حوادث تلخ زندگی را با اخم و حالت عبوس مطرح نکنید. هیچ چیز از با هم بودن مهم تر نیست .
 • فاش شدن رازها و اشتباهات همسران در بیرون از خانواده ، عشق بین همسران را تهدید می کند .
 • وقت گذاشتن بیش از اندازه برای فرزندان و غافل شدن از روابط بهینه زناشویی موجب دور شدن همسران از یکدیگر شده و عشق را از بین می برد پس تعادل را فراموش نکنید.
 • آرامش خانواده شما در گرو رفتارهای شماست …

شوخی و بگو و بخند با نامحرم روی روح شما اثر می گذارد و این اثر به خانه های شما منتقل میشود و در رفتار شمابا همسرتان نمود پیدا می کند.

 • افزایش صمیمیت بین زوجین موجب افزایش رضایت جنسی می شود.

در مورد ازدواج باید بگوئیم که : این رابطه تنها به منظور ارضای تمایلات آنی نیست . بلکه زندگی آینده و خوشبختی زن و مرد و کودکان آنها بر اساس این پیوند قرار گرفته است. در ازدواج ، سازش دائمی و از خودگذشتگی فراوان لازم است ، ولی اگر زن و مرد قبل از ازدواج با یکدیگر توافق بیشتری داشته باشند ، امکان سازش بعدی بیشتر خواهد بود.

 • چگونه کسالت بار و خسته کننده نباشیم؟

از تکرار بپرهیزید، همین.

تکرار نظراتتان به طرف مقابل این حس را القا می کند که قصد برتری جویی دارید

این اتفاق در محیط کار یا هنگام گفت و گوی والدین و فرزندان و حتی در بین همسران به وفور رخ می دهد که می خواهیم حرفمان را به کرسی بنشانیم و در همین راستا، نظرمان را بارها و بارها در قالب های مختلف تکرار می کنیم.
لطفا مرتکب این اشتباه نشوید.

 • به کسی که دوستش داری بگو که چقدر بهش علاقه داری
  و چقدر در زندگی براش ارزش قائل هستی
  چون زمانی که از دستش بدی
  مهم نیست که چقدر بلند فریاد بزنی
  او دیگر صدایت را نخواهد شنید
 • درخانه ای که آدم ها یکدیگر را دوست ندارند ،
  بچه ها نمی توانند بزرگ شوند !
  شاید قد بکشند ،
  اما بال و پر نخواهند گرفت.
 • بیشتر وقت ها زن ها سوالهایی که از شما می پرسند برای گرفتن جواب نیست . فقط اندکی همدردی نیاز دارند.
 • زنان با حرف زدن و بیان احساساتشان،عشق و محبت خود را به دیگران نشان میدهند،اما مردها با این روش آشنایی ندارند،چون برای بیان عشق و محبتشان حرف نمیزنند.
 • حوصله و بردباری در زندگی زناشویی از اهمیت خاصی برخوردار است.
  کسانی که در قبال مسائل خانوادگی و اختلافات بین خود و همسرشان حوصله به خرج نمی‌دهند…
  و‌ پس‌از کوچکترین موضوع مورد اختلاف، عکس‌العمل نشان می‌دهند، زندگی زناشویی را به طرف ناسازگاری و ناشادی پیش می‌برند…. ‌
  کمی صبوری خیلی از مسائل را می تواند حل کند …
 • رضایت زوج‌ها از یکدیگر به راحتی بدست می‌آید به شرطی که خود را با زوج‌هایی که می‌شناسند مقایسه نکنند
 • به این فکر کنید که همسرتان بهترین زن دنیا ، بهترین مادر برای فرزندتان و بهترین عروس برای مادرتان می باشد و ببینید که او اینگونه خواهد شد.
 • دلایل زیادی وجود دارد که آنچه پیوند ازدواج را از هم می گسلد ، نه ناسازگاری است و نه فقدان عشق . بلکه فقط رفتار تخریبگری است که زن و مرد کمی پس از ازدواج در پیش می گیرند . کافی است که یک بار این رفتار را انتخاب کنند ،تداوم آن دیگر اجتباب ناپذیر می گردد و پس از گذشت مدتی ، هر دو احساس بدبختی می کنند . در صورتی که به راحتی میتوان از وقوع آن پیشگیری کرد

https://telegram.me/kanongarm

«کانون گرم» همیار خانواده