۸- طوری با خود رفتار کنید گویی همانی هستید که آرزویش را دارید.

ده راز برای کسب موفقیت و آرامش درون -۸- طوری با خود رفتار کنید گویی همانی هستید که آرزویش را دارید

مهم نیست که هر تصور و هدفی که درباره ی خود دارید، تا چه حد بلندپروازانه، آرمانی یا دست نیافتنی به نظر برسد. من شما را تشویق می کنم تا با خود طوری رفتار کنید گویی تصوراتتان قبلاً به حقیقت پیوسته اند.

این شیوه، روش فوق العاده و کارآمدی برای به حرکت درآوردن تمام نیروهایی است که با شما در جهت تحقق رویاهایتان همکاری می کنند.

  • چگونه الهام بگیریم؟

افکار خود را بر آنچه دوست دارید در زندگی باشید، نظیر یک هنرمند، موسیقیدان، برنامه نویس کامپیوتر، دندانپزشک یا هر حرفه ی دیگری متمرکز کنید. در افکارتان خود را طوری تصور کنید که گویی تمام مهارت های لازم برای پرداختن به حرفه دلخواهتان را دارید. بدون هیچ شک و تردیدی. فقط نوعی شناخت و آگاهی در درون خود ایجاد کنید. طوری عمل کنید که گویی تمام آن چیزهایی که می خواهید، قبلاً به حقیقت پیوسته اند.

هرچه تصور شما از آنچه که دوست دارید، بیشتر باشد، آنگاه بیشتر الهام میگیرید و نیروهای نهفته درونتان که مرده و خاموش بودند یا اصلا وجود نداشتند، پدیدار می گردند، جاری می شوند و با شما همکاری می کنند.

  • الهام بخشی را در همه جا گسترش دهید

رفتار به شیوه فوق را به نوعی عادت در زندگی خود تبدیل کنید. در روابط خود با دوستان، همکاران و همچنین خانواده طوری رفتار کنید که گویی آنچه دوست دارید در روابط تان تحقق یابد، واقعاً به وقوع پیوسته است.

بسیار مهم است که در خانواده بخصوص در ارتباط با فرزندان خود همیشه این نکته ی کوچک و مهم را به خاطر بسپارید: «کشف کنید که آنها کارها را به درستی و آنطور که شایستگی اش را دارند انجام دهند».

اغلب اوقات هوش و فراست ذاتی، ظرفیت و مسئولیت پذیری، استعدادهای ذاتی و توانایی های خارق العاده ی آنان را به ایشان یادآوری نمایید. با آنان به گونه ای برخورد کنید گویی واقعاً مسئولیت پذیرند.

به آنان بگویید که باهوش، جذاب و قابل تحسین هستند. در می یابید که زمانی که به جای اشاره کردن به اشتباهات دیگران، فقط به آن دسته از ویژگی آنان اشاره می کنید که به آنها عشق می ورزید، مشاهده می کنید که دیگران نیز به جای اینکه به شیوه ای تلخ و ناگوار با شما رفتار کنند، واکنشی سرشار از عشق و هماهنگی از خود بروز می دهند.

این تدبیر و سیاست در مورد امور زندگی در هر زمینه ای به معنای واقعی کارساز و مؤثر است.

«اگر می دانستید در تمام اوقات چه نیرویی در کنارتان گام برمیدارد، هرگز ترسی به دل راه نمی دادید»

  • الهام بخشی و رویدادهای هم زمان

هیچ انطباقی به صورت تصادفی به وقوع نمی پیوندد. رویدادهایی که به صورت همزمان به وقوع می پیوندند، با یکدیگر تناسب و هماهنگی کامل دارند.

باید این عقیده را باور داشته باشید و آن را در خویش تقویت کنیدکه «اگر میدان انرژی خود را با عشق و محبت بر آنچه مشتاقانه قصد دارید بیافرینید متمرکز سازید، می توانید شاهد وقوع چنین رویدادهایی در زندگی خویش باشید».

قانون جذب به حرکت در می آید و افکارتان واقعاً تبدیل به گیرنده های انرژی می شوند. در ابتدا این امر شگفت انگیز و تقریبا باور نکردنی و بعید به نظر خواهد رسید.

به واسطه ارتباط با خداوند، چنانچه این ارتباط همیشه وجود دارد، تبدیل به نیرویی الهی می شوید و می توانید این رویدادهای همزمان را به زندگی روزمره ی خود فرا بخوانید. خیلی زود پی خواهید برد که اگر درباره ی هر چیزی بیندیشید آن چیز بسط پیدا می کند و تحقق می یابد. بنابراین به افکار خود بیشتر اهمیت می دهید ومراقب آنها خواهید بود.

همه چیز به شما بستگی دارد. اگر چیزی را ممکن یا غیر ممکن بدانید در هر صورت حق با شما خواهد بود و به هر جا که بروید درستی و حقانیت افکارتان را مشاهده خواهید نمود.

وین دایر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *