زنان بدانند

زنان بدانند

 

در زندگی زناشویی به رخ کشیدن اشتباهات، فاجعه آمیز کردن مسائل کوچک و سرزنش کردن همدیگر عشق بین همسران را کمرنگ می کند .

 

دعوا نمک زندگی ست ؟ شاید این جمله را شنیده باشید که دعوا نمک زندگی ست . من اینجا به شما می گویم این اشتباه ترین جمله ای ست که در مورد زندگی زناشویی می توان به کار برد . کدام یک از شما از دعوا و درگیری و کشمکش و متعاقب آن توهین و لجاجت و کینه و … خوشتان می آید ؟ اینها دشمن زندگی مشترک و دشمن عشق بین همسران است . بهتر است جمله را اینگونه تصحیح کنیم که – تفاوت ها و اختلاف نظر ها – در زندگی مشترک نمک زندگی ست و از آنها گریزی نیست . و اگر بتوانیم آنها را بشناسیم و مدیریت کنیم می توانیم از آنها به نفع زندگی مشترک و تقویت عشق در زندگی استفاده کنیم . و نگذاریم تفاوت ها به کشمکش و درگیری تبدیل شوند .

 

همسر خود را هیچ گاه به خصوص نزد بستگان سرزنش و تحقیر نکنید .توهین و بی احترامی به همسر، عشق بین همسران را به شدت تهدید می کند

 

چه بهتر که مرد به زن بگوید ای کاش همه ی زن ها مثل تو بودند، تو در دنیا نمونه ای و چقدر خوب که زن به شوهرش بگوید ای کاش همه ی زن ها مثل من خوش شانس بودند و شوهری مثل شما داشتند.
اسلام این گونه از اخلاقیات را می پسندد و می خواهد بین زن و شوهر الفت برقرار باشد.
زن خود را برای شوهرش و شوهر خودش را برای زنش بخواهد، نتیجه ی این گونه زندگی سعادت است.

 

در مقابل همسرخود گرفتاریهای روزانه و حوادث تلخ زندگی را با اخم و حالت عبوس مطرح نکنید. هیچ چیز از با هم بودن مهم تر نیست .

 

فاش شدن رازها و اشتباهات همسران در بیرون از خانواده ، عشق بین همسران را تهدید می کند .

 

در مورد ازدواج باید بگوئیم که : این رابطه تنها به منظور ارضای تمایلات آنی نیست . بلکه زندگی آینده و خوشبختی زن و مرد و کودکان آنها بر اساس این پیوند قرار گرفته است. در ازدواج ، سازش دائمی و از خودگذشتگی فراوان لازم است ، ولی اگر زن و مرد قبل از ازدواج با یکدیگر توافق بیشتری داشته باشند ، امکان سازش بعدی بیشتر خواهد بود.

 

وقت گذاشتن بیش از اندازه برای فرزندان و غافل شدن از روابط بهینه زناشویی موجب دور شدن همسران از یکدیگر شده و عشق را از بین می برد .

 

افزایش صمیمیت بین زوجین موجب افزایش رضایت جنسی می شود.

اگر همسرتان کارش را از دست داده یا با مشکلات مالی روبرو است، عشق و حمایت خود را از او دریغ نکنید و به او ثابت کنید که کنارش هستید.

 

چگونه کسالت بار و خسته کننده نباشیم؟

از تکرار بپرهیزید، همین.

تکرار نظراتتان به طرف مقابل این حس را القا می کند که قصد برتری جویی دارید

این اتفاق در محیط کار یا هنگام گفت و گوی والدین و فرزندان و حتی در بین همسران به وفور رخ می دهد که می خواهیم حرفمان را به کرسی بنشانیم و در همین راستا، نظرمان را بارها و بارها در قالب های مختلف تکرار می کنیم.
لطفا مرتکب این اشتباه نشوید.

 

به کسی که دوستش داری بگو که چقدر بهش علاقه داری
و چقدر در زندگی براش ارزش قائل هستی
چون زمانی که از دستش بدی
مهم نیست که چقدر بلند فریاد بزنی
او دیگر صدایت را نخواهد شنید

 

درخانه ای که آدم ها یکدیگر را دوست ندارند ،
بچه ها نمی توانند بزرگ شوند !
شاید قد بکشند ،
اما بال و پر نخواهند گرفت.

 

حوصله و بردباری در زندگی زناشویی از اهمیت خاصی برخوردار است.
کسانی که در قبال مسائل خانوادگی و اختلافات بین خود و همسرشان حوصله به خرج نمی‌دهند…
و‌ پس‌از کوچکترین موضوع مورد اختلاف، عکس‌العمل نشان می‌دهند، زندگی زناشویی را به طرف ناسازگاری و ناشادی پیش می‌برند…. ‌
کمی صبوری خیلی از مسائل را می تواند حل کند …

 

رضایت زوج‌ها از یکدیگر به راحتی بدست می‌آید به شرطی که خود را با زوج‌هایی که می‌شناسند مقایسه نکنند

 

به این فکر کنید که همسرتان بهترین مرد دنیا ، بهترین پدر برای فرزندتان و بهترین داماد برای  پدر مادرتان می باشد و ببینید که او اینگونه خواهد شد.

 

دلایل زیادی وجود دارد که آنچه پیوند ازدواج را از هم می گسلد ، نه ناسازگاری است و نه فقدان عشق . بلکه فقط رفتار تخریبگری است که زن و مرد کمی پس از ازدواج در پیش می گیرند . کافی است که یک بار این رفتار را انتخاب کنند ،تداوم آن دیگر اجتباب ناپذیر می گردد و پس از گذشت مدتی ، هر دو احساس بدبختی می کنند . در صورتی که به راحتی میتوان از وقوع آن پیشگیری کرد

 

 

https://telegram.me/kanongarm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *