من به مردها و زن ها آموزش می دهم چگونه یکدیگر را بهتر درک کنند

من به مردها و زن ها آموزش می دهم چگونه یکدیگر را بهتر درک کنند

این که شناخت و آگاهی نسبت به آنچه برایتان ارزشمند است یکی از راههای حمایت و محافظت از همان چیزی است که به شما تعلق دارد. آموختن درباره ی آنچه برایتان اهمیت دارد شما را قوی تر می سازد نه ضعیف تر .

احتمالاً در نواحی دیگر زندگی تان آمادگی و پذیرش بیشتری برای آموختن مطالب جدید دارید، اما درباره ی روابط تان اینطور نیستید .معمولاً  برای مردها از مثال ماشین زیاد استفاده می کنم زیرا این طوری موضوع را بهتر درک می کنند. برای نمونه، هرگز از مطالعه ی دفترچه ی راهنمای ماشین، دستگاه ویدیو یا تلفن همراهتان ابائی ندارید.درست به طرز مشابهی، چنانچه قرار باشد در محل کارتان یک سخنرانی کوچک بکنید.مایلید تا آن جا که می توانید درزمینه ی مربوطه شناخت و آگاهی کسب کنید تا بهترین تأثیر را روی شنوندگان بگذارید.

فکر می کنم تا به حال متوجه منظورم شده باشید.رابطه ی صمیمی شما ارزشمندترین و گرانقدرترین سرمایه گذاری شماست.هرچه آموخته های خورا درباره ی زنان و  مردان و عشق افزایش دهید، معشوق و همسر بهتری خواهید بود و کنترل بیشتری بر زندگی خود خواهید داشت و از زندگی خود بیشتر لذت خواهید برد .

شما با آگاهی از تفاوت های زنان و مردان ، احساس خواهید کرد که باهوش تر و قوی تر و توانمندتر هستید نه احمق، ضعیف و ناتوان .

به شما این احساس را خواهد داد که روی اوضاع و امور کنترل دارید، نه این احساس که کنترل همه چیز از دست شما خارج شده است .

آیا تا به حال متوجه تفاوت های مردها و زن ها در ارتباط باعشق شده اید؟ این تفاوت ها از ارزشهای متفاوت مردها و زنها ناشی می شوند.

احساس ارزش شخصی زنان به این بستگی دارد که چقدر در عشق ورزیدن و ارتباط برقرار کردن موفق بوده اند .

این درحالی است که احساس ارزشمند بودن در مردان به میزان موفقیت ها و دست یابی های آن ها بستگی دارد.

این تفاوت مردها و زن ها از کجا می آید؟

این تفاوت ها به دلایل اجتماعی و فرهنگی برمی گردند که خود مربوط به هزاران هزار سال پیش می باشند. به زبانی ساده می توان گفت که در زمان های بسیار دور قدر و منزلت و ارزش یک مردبه توانایی او در شکار کردن وفراهم آوردن غذا برای خانواده وقبیله اش و نیز توانایی او دردفاع از خودوخانواده اش و همچنین جایگاه او در قبیله و اجتماع کوچکش بستگی داشت.موفقیت یا شکست او در انجام این امور به معنای مرگ و زندگی او و خانواده اش بود. حتی امروزه نیز ارزش شغلی مرددر اجتماع تا حد زیادی به توانایی او در پول درآوردن، موفقیتهای شغلی او و جایگاه یا پست و مقام او و نیز توانایی و مهارت های او درشکار خانه ی بزرگتر، ماشین بهتر،لباس بهتر و  …  بستگی دارد.

ارزش زن در زمان های گذشته به فاکتورهای کاملاً متفاوتی بستگی داشت. توانایی او در مراقبت و مواظبت از مرد و بچه ها، توانایی های او در ارضای جنسی و احساسی عاطفی مرد و علاقه مند نگه داشتن مرد به ادامه ی کار و تلاش و شکار برای زن و خانواده اش، توانایی او در کنار آمدن با خانواده و نزدیکان و بستگان مرد و دیگر اعضای گروه، قبیله یا اجتماع موفقیت یا شکست زن در اجرای موفقیت آمیز این امور نیز به معنای مرگ و زندگی او بود. زن هایی که به هردلیل در راضی نگه داشتن مرد و جلب علاقه ی او موفق ظاهر نمیشدند، چاره ای نداشتند که به تنهایی از خودشان مراقبت و محافظت کنند و چه بسا که نسل شان منقرض می شد .

حال روشن شد که چرا برای زن ها عشق بر هرچیز مقدم است.

به نظر می رسد این طرز تفکر در حال تغییر است. نظر شما چیست ؟

 

مشاور خانواده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *