چرا زن ها برای همسرشان مادری می کنند؟

زن ها بدانند :

چرا زن ها برای همسرشان مادری می کنند؟

زن ها برای مادری کردن آموزش دیده اند و برای آن نیز پاداش می گیرند.دختر ها وقتی بچه بودند، یگانه الگویشان مادرشان بود. همواره شاهد بودند که او چگونه از  برادر وخواهرهایشان حمایت می کند. بدین ترتیب آموختند چگونه حمایتگر، مهربان و فداکار باشند و به نیازهای دیگران رسیدگی کنند. این موضوع نیز حقیقت دارد که شاهد بودند، چگونه مادرشان به ویژه در حق پدرشان مادری می کرده است.

پس بیایید به موضوع این طور نگاه کنیم که اگر شما به عنوان یک دختر شاهد بودید، به جای این که مادرتان به طرزی رمانیک با پدرتان رفتار بکند، همیشه در حق او مادری می کرده است، در نتیجه شما هم در کودکی چنین آموختید. این همان رفتاری است که زن ها باید با مردها داشته باشند. پس وقتی خودتان بزرگ شدید و ازدواج کردید، عینا همین کار را با همسرتان کردید.

در دوران کودکی دختر ها ، زمانی که رفتار مادرانه و حمایت گرانه از آنها سر می زند همواره مورد تحسیت و تمجید قرار می گیرند . « دختر خوبم چه خوب از داداش کوچولوت مواظبت کردی . آفرین »

پس دختر ها به این نتیجه می رسند که هرگاه می خواهیم مردی ما را دوست بدارد، باید در نقش مادر برای او ظاهر شویم.

خانمی که  پانزده سال بود ازدواج کرده، چنین می گفت:«هرگاه احساس می کنم از همسرم عشق و توجه کافی دریافت نمی دارم، فورا در نقش مادر براش ظاهر می شوم. غذاهایموردعلاقه اش را می پزم، کشوهاشو مرتب کرده و سعی می کنم تا اونجا که امکان داره، براش مفید باشم. من دوست دارم، او بیشتر در نقش یک معشوق خوب برای من باشد تا شوهر.البته چیزی که نصیبتم میشه، دقیقا برعکس این خواسته است. او مثل یک پسربچه ی خوب که از من به خاطر این که این قدر دقیق و منظم هستم، تشکر می کند.

پس زن ها به این دلیل در حق مردان زندگیشان مادری می کنند که آن ها را به خود وابسته سازند. وقتی سخت تلاش می نمایند تا کلیه ی نیازهای شوهرهای خودی را برآورده کنند ، او را شدیدا به خود وابسته می کنند.

همه ی ما چنین صحنه هایی را در فیلم ها و سریال های تلویزیونی زیاد دیده ایم.مردی که همسرش خانه نیست، مجبور است خودش به تنهایی تمامی کارها را انجام بدهد. او وقتی می خواهد برای بچه ها غذای ساده ای آماده کند، درست مثل یک دست و پا چلفتی رفتار نموده، عاجز و درمانده می شود. در نتیجه هرچه بیشتر از مردی مواظبت کنید، او بیشتر به شما تکیه می کند و بدین ترتیب وابسته تر می شود.

زن ها بدین وسیله با ترس از طرد شدگی خود مقابله کرده و طوری آن ها رابه خودشان وابسته میکنند که هرگز نتوانند فکر ترک کردن آنها را بکنند. گویی ضمیر ناخودآگاهشان در می یابد، اگر به اندازه ی کافی به آنها محتاج باشند، هرگز آنها را ترک نخواهند کرد.

با این حال مردان به این که در حقشان مادری شود، عادت دارند و خواستارند از آن ها مواظبت شود.

مردها در کودکی همواره شاهدبودند که مادرشان از آن ها مراقبت می کرده است. بنابراین برایشان عادی است به همسر خود اجازه دهند، تا که این نقش را نیز ادامه دهد. این موضوع بویژه حقیقت دارد. چنان چه مادر همسرتان مدام در حق او مادری کرده باشد ممکن است در ذهنش مادر، همسر و حمایتگرتداعی بیشتری از کلمات عاشق، معشوق، بهترین دوست و یا شریک زندگی داشته باشد. چنان چه همسرتان در کودکی محبت و توجه کافی از جانب مادر خود دریافت نکرده باشد، با خوشحالی تمام اجازه خواهد داد، تا این کار ناتمام او را برایش به پایان برسانید.

درابتدا مادری کردن برای نامزد یا همسرتان می تواند جوانب مثبتی داشته باشد، اما در دراز مدت اثرات بسیار مخربی را بر روی رابطه شما خواهد گذاشت.

۱-همسرتان از شما منزجز شده و بر علیه تان طغیان خواهد کرد.چون همه پسرها دوست دارند روزی از مادرشان جدا شوند و خانه را ترک نمایند.و در غیر این صورت احساس به دام افتادگی و خفگی خواهند داشت .

۲- با نامزد یا همسرتان دائماً طوری رفتارمی کنید که گویی او بی لیاقت است.متعاقب چنین رفتاری او نیز احساس ناتوانی و بی لیاقتی خواهد کرد و درنتیجه اعتماد به نفسش پایین آمده و رفتارش نیز بچگانه تر می نماید. این به نوبه ی خود باعث بوجود آمدن یک چرخه ی زندگی معیوب خواهد شد.

هنگامی که یک مرد احساس خوبی نسبت به خودش ندارد، شما را نیز کمتر دوست خواهد داشت.

احساس عزت نفس یک مرد بستگی به احساس توانمندی او دارد. هنگامی که مردی احساس می کند کارها را به درستی انجام نمی دهد، به سختی می تواند با شما و یا خودش مهربان باشد.رفتار با مردها به مانند پسر بچه ها و به رخ کشیدن ضعف ها و ناتوانایی های آن ها روی قابلیت عشق ورزی مرد شما تأثیر منفی می گذارد.

جنبه ی دیگر این قضیه این است که هرچه مردی در نظر شما ناتوان تر و ضعیف تر جلوه کند، از لحاظ جنسی نسبت به او سرد خواهید شد. توانایی و قابلیت های مرد باعث تحریک زن ها می شود. بنابراین هرچه مردی ناتوان تر جلوه کند از جذابیت او برای شما کاسته خواهد شد.

۳- عشق، حرارت و شور و حال رابطه ی خود را خواهید کشت.

سریع ترین راه ممکن برای کشتن عشق، شور و حال و حرارت یک رابطه، مادری کردن در حق نامزد یا همسرتان است.

هرچه با یک مرد بیشتر به مانند مادرش رفتار کنید، او نیز به شما بیشتر فرزندگونه پاسخ خواهد داد. اما موضوع این جاست که هیچ مردی مایل نیست با مادرش همبستر شود.                                                        ممنوعیت جاذبه جنسی نسبت به شخصیتی مؤنث با انرژی مادرانه، چنان در شخصیت برخی از مردها ریشه دوانده که تقریباً برای آن مرد غیرممکن خواهد بود، بتواند شما را به طرزی شهوانی و رمانتیک ببیند.

این اشتباه زن ها یکی از دلایل عدم رضایت جنسی در بسیاری از ازدواج ها می باشد.  انواع مشکلات خانوادگی  ، اقتصادی و غیره، همگی از جمله دلایلی هستند که در تولید تنش و سردشدن شور وحرارت روابط، سهیم هستند، اما هیچ یک از این ها در مقایسه با حالتی که زن وشوهر به یک مادر و پسر تبدیل شده باشند، خطرناک نیست.

https://telegram.me/kanongarm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *