چه چیز موجب می شود زن ها احساس امنیت کنند؟

چه چیز موجب می شود زن ها احساس امنیت کنند؟

۱- زن ها هنگامی که نامزد/همسرشان برایشان وقت می گذارد، احساس امنیت می کنند .

حضور یک مرد در زندگی  زن ها مردی که دوستش دارند  به همراه آورنده‌ی حسی از امنیت درون برای  زن ها محسوب می‌شود. غیبت یا عدم حضور او، به خصوص غیبت های طولانی یا مکرر او، برعکس به وجود آورنده ی احساس ناامنی در  زن‌هاست. البته در این جا منظورم آن نیست که هر بار مردی به سر کارش می رود، همسرش فوراً احساس ناامنی می‌کند یا هر گاه که این دو به لحاظ فیزیکی و جسمانی با هم هستند زن لزوماً احساس امنیت خواهد کرد. گرچه به طور کلی، گذران زمان با یکدیگر برای زن به وجود آورنده ی مقادیری احساس امنیت هست زیرا این پیام را به مغز او مخابره می کند که تنها نیست و این که کسی به او اهمیت می دهد و دوستش دارد.لذا صرف وقت با مرد زندگی زن  یکی از نیرومندترین روش های ایجاد امنیت در  زن ها است.

« هنگامی که همسرم دوست دارد وقت آزادش را با من بگذراند، احساس امنیت می‌کنم. زیرا می دانم دوستم دارد و می خواهد فقط با من باشد»

« هنگامی که نامزدم برای با من بودن برنامه ریزی می کند احساس می کنم که نمی‌خواهد مرا از دست بدهد. در ضمن به من نشان می دهد که به رابطه‌مان متعهد و پای بند است»

«یکی از اطمینان بخش ترین اشارات و گفته هایی که همسرم بر زبان می آورد این است که دلش برای من تنگ شده است ومی خواهد اوقاتی خاص را با هم باشیم. دیگراهمیتی ندارد که قبلش مرا ناراحت کرده باشد. هرگاه نشان می دهد می‌خواهد با من باشد یخ های وجودم ذوب می شوند»

۲-  زن ها هنگامی که مرد زندگیش او را به دنیای درون خود راه می دهد، احساس امنیت می کنند .

یکی از مشکل ترین کارها برای مردها آن است که دریچه قلب خود را باز کنند و زن را به درون آن راه دهند. مردها همواره در طول تاریخ چنین آموزش دیده اند که نشان دادن احساسات به خصوص احساس آسیب پذیر نشانه ی ضعف، و در نتیجه برای آنها خطرناک است.

هیچ چیز به اندازه ی هنگامی که مردان ترس ها، نگرانی ها، ناراحتی ها و رؤیاهایش را با همسرش در میان می گذارد در وی احساس نزدیکی و صمیمیت ایجاد نمی کند. هر چند این کار برای اغلب مردان دشوار می نماید .

مردان چگونه و به چه روش هایی می توانند همسر خود را به دنیای درون خود راه دهند؟

صحبت در باره ی اوضاع و احوال زندگی اش با او  ،  دخالت دادن او در تصمیماتش، بیان کردن نیازها و خواسته هایش به او، در میان گذاشتن سختی ها و ناراحتی های زندگی اش با او ، جویا شدن افکار و نظرات و احیاناً توصیه های او

۳-  زن ها هنگامی که مردی آنها را از عشق خود مطمئن می سازد، احساس امنیت می کنند.

زن ها همیشه با این ترس واحساس ناامنی زندگی می کنند که مرد زندگی شان می‌تواند به سادگی آن ها را ترک کند و زن دیگری جای آن ها را بگیرد . بنابراین مطمئن ساختن زن از عشق، تعهد و پای بندی مرد  به وی از مؤثرترین روش های تولید احساس امنیت روحی در  زن هاست.

مرد ها به چه روش هایی می توانند این کار را بکنند :

با کلمات و گفته های خود عشق و قدردانی خود را نسبت به او نشان دهد

به او بگویید که در زندگی خود به او نیاز دارید و دلایل آن را نیز بیان کنید .

در اوقات دیگر نیز به لحاظ جسمانی و فیزیکی آن هم نه تنها پیش از رابطه‌ی جنسی با او مهربان و با محبت باشید.

هنگامی که همسرتان در رابطه‌اش با شما احساس ناامنی می‌کند،از او بپرسید دوست دارد چه چیزی از شما بشنود تا نگرانی هایش برطرف شوند آن هم نه تنها یک بار بلکه چندین بار بیشتر به او زنگ بزنید و به او خبر بدهید که کجا هستید یا چه کار می کنید تا او بداند که به او فکر می کنید.

مواردی که موجب نا امنی در زنان می شود :

لاس زدن و چشم چرانی مردان،  انتقاد و سرزنش،  تزلزل و بی ثباتی،   بی‌مسئولیتی، رازهای درون خود را پنهان کردن، قضاوت و محاکمه، دوری گزیدن، سکوت، انکار و نادیده گرفتن، ابهام و عدم قطعیت، فقدان یا کمبود تعهد و پایبندی

مشاوره آنلاین 

تماس با مشاور

یک دیدگاه در “چه چیز موجب می شود زن ها احساس امنیت کنند؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *