مشاور خانواده

مردان عصر ما و اشتباهات زنان

مردان عصر ما و اشتباهات زنان

از مدت ها قبل مرد بودن به معنای پنهان کردن احساسات ، پیروزی در رقابت ها ، نبرد با دنیای خشن بیرونی ، حفظ بقا و چسبیدن به استقلال شخصی معنا شده است .

مرد ها توسط عاداتی کنترل می شوند که از نسل های قبل به آن ها منتقل شده است و همواره توسط اجتماع و رسانه ها تقویت شده است. آنان تصور می کنند صمیمیت و نزدیکی با همسر ممکن است این ارزش ها را به زیر سوال ببرد .

زنان در مهارت هایی نظیر قابلیت و توانایی بیان احساسات، صمیمیت و عشق ورزیدن ماهر هستند و انتظار دارند مردان نیز اینگونه باشند. ولی مردان برای انجام این مهارت ها آموزشی ندیده اند و احساس می کنند زنان غیر منصفانه به آنان فشار وارد می کنند .

مردان روحیه حمایت گری دارند و سعی می کنند عشق و صمیمیت خود را اینگونه ابراز کنند. روشی که برای زنان کاملا نا آشنا است .

بسیاری از رفتارهایی که به زنان آموزش داده اند تا زنان مهربان و آکنده از عشق و محبتی باشند، دقیقاً همان رفتارهایی هستند که برای روابط  آنان با مرد زندگیشان مضر و مخرب می باشند.

البته چنین نیست که زنان این اشتباه ها را عمدا مرتکب می شوند . این الگوهای رفتاری برخی از زنان می باشد که بوسیله ی مادران، مادربزرگ ها و مادر مادربزرگ ها آموزش داده شده است، اما هنگامی که این عادت ها و روش ها در دنیا امروزی به کار برده میشوند، احساس بدی به  زن ها می دهند یا باعث می شوند مردهای زندگیشان رفتار بدی با آنهاا داشته باشند.

اشتباهاتی که زنان در رابطه با مردان مرتکب می شوند:

۱- زنان در حق مردان مادری کرده و با آنان به مانند بچه رفتار می کنند.

یکی از معمول ترین و مخرب ترین عادات ارتباطی با مردها است.  زنان به گونه ای با آنان رفتار می کنند، گویی کودکی بیش نیستند و این طور فرض می کنند که ناتوان هستند و نمی توانند از خودشان مراقبت کنند و نیازدارند که کسی زندگیشان را بگرداند.

هنگامی که با یک مرد مانند پسر بچه ی کوچکی رفتار می کنید، او نیز شما را مأیوس نکرده و به مانند بچه ای کوچک با شما رفتار خواهد کرد. هنگامی که انتظار دارید ناتوان ، درمانده و ضعیف باشد او نیز ناتوان، درمانده وضعیف می نماید.

۲- زنان خود و ارزش هایشان را زیر پا گذاشته و در مقایسه با مردها، خودشان را در مقام دوم قرار می دهند.

بنابراین مردها با کمال میل مقام اول بودن را می پذیرند وگاهی نهایت استفاده را از آن می برند.

۳-زن ها عاشق قدرت های یک مرد می شوند.

بدون شک مردها دارای قدرتهایی هستند که به زنان از این قدرت بی بهره اند. زنان بدون اینکه متوجه باشند، عاشق این قدرتها میشوند. ولی برعکس این قضیه هم حاکم است، یعنی زنها هم قدرتهای دیگری دارند که برای مردها جذاب است و نباید از آن غافل شوند.

۴- زنها استعدادها و توانایی های خود را دست کم گرفته و یا گاهی اوقات آن را مخفی می کنند.

زنها گاهی احساس میکنند که با نشان دادن استعدادها و توانایی های خود ممکن است علاقه و توجه مرد زندگی خود را از دست بدهند یا در رقابت با مرد زندگی خود قرار بگیرند. در صورتیکه یک مرد عاشق، همراه و مشوق همسر خود است و از پیشرفت او خرسند و خشنود می گردد.

۵-زنان هنگامی که نیازهایشان را از مردها مطالبه می کنند، به مانند دختر بچه ها رفتار می نمایند.

همیشه دلخوری‌ها ، نگرانی‌ها  را به موقع بگویید.
حرف‌های خود را به یکدیگر با “کلام”  و بطور واضح و مستقیم مطرح کنید؛ نه با ” رفتار”؛
چرا که از کلام همان برداشت می شود که شما می‌گویید؛ ولی، از رفتارتان هزاران برداشت می‌توان داشت.

” داشتن ها ” را قدر بدانید. 
مهربان بودن مهمترین قسمت انسان بودن است

ادامه دارد

 

مشاور آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *